bn2

Dantų protezavimas

Protezavimas – tai danties apvilkimas vainikėliu. Taip atstatoma dantų anatominė forma ir funkcija. Dantų vainikėliai yra uždedami ant nuosavų dantų. Bet  pastaruoju metu gali būti dedami ir ant į kaulą įsuktų implantų. Tiltai daromi kai netenkama vieno ar kelių dantų. Tuomet nušlifuojami šalia defekto esantys dantys ir padaromas karkasas kuris atstato netektus dantis. Vainikėlio ar tiltelio gamybai reikia 3 – 4 apsilankymų. Jie būtini todėl, kad gydytojas dantis paruošia būsimam protezui, o patį protezą gamina dantų technikas. Jeigu gaminami priekinių dantų vainikėliai – tai kartais reikia daugiau apsilankymų, nes patikslinama spalva ir parenkamas idealiausias variantas.

Jeigu pacientas neteko daug ar net visų dantų, jam daryti dalinį ar pilną išimamą plokštelinį protezą. Plokštelė padaroma per 3-4 apsilankymus pas odontologą.

Kita alternatyva kai netenkama daug dantų – lanko atraminis protezas. Jį taip pat galima daryti kai pacientas nenori šlifuoti šalia defekto esančius sveikus dantis.

REKOMENDACIJOS PACIENTAMS

  • Po vainikėlio, kultinio įkloto (štifto) ar laikino vainikėlio cementavimo nevalgyti pora valandų.
  • Nuolatinius dantų protezus (vainikėlius, tiltus) kruopščiai prižiūrėkite: naudokite tarpdantinius siūlus, tarpdančių šepetukus.
  • Laikini vainikėliai yra labai silpni. Todėl nerekomenduojama valgyti labai kieto maisto (gali lūžti), nekramtyti kramtomos gumos (gali atsicementuoti).